portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Willa Wajdeloty - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Willa Wajdeloty » Forum » opźnienie odbioru lokali
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

opźnienie odbioru lokali

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
krysikon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 15, 2008 18:13
Posty: 14
Skąd: Gdańsk Wrzszcz

PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 18:07    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

Czy ktoś się zdeklaruje by zorganizować zebranie w Oberhaus? Kto spowodował ostatnio zebranie? Udało się przecież. Może teraz też się uda! Jeśli inwestor nie przyjdzie to szybciej będziemy wiedzić na czym stoimy. Ja podtrzymuję wizytę u notariusza i jeśli coś istotnego dla nas się dowiem to przekażę. A może na zebraniu powinien być prawnik?
Pozdrawiam
chris3 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Sie 11, 2008 9:47
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 19:30    Temat postu: odbiór mieszkania

Witam! śledzimy państwa zapiski bo również należymy do ''szczęśliwych'' oczekujących. Zastanawiamy sie ilu z Państwa odebrało mieszkania. Nasze jest już gotowe do odbioru, my jednak wstrzymaliśmy się z ostatnią transzą 5%, wyczekując z niepokojem co będzie dalej, kiedy np podłączą ogrzewanie i budynek zostanie przekazany do użytkownia. Zastanawiamy się jednak czy nie wstrzymujemy w ten sposób inwestora blokując mu dopływ funduszy, niewiele jednocześnie zyskując, bo nie możemy rozpocząć prac wewnątrz.
Piszecie państwo o drodze sądowej. Zastanawiamy się jednak czy nie skomplikujemy tym bardziej sprawy blokując inwestora. Jeśli tylko ma wywiązać się z kar o jakich mowa w umowie to czy warto, bo faktycznie są niskie a nie poprawią naszej sytuacji bo ubezpieczenia pomostowe, same raty są nieproporcjonalnie wyższe. Jeśli wobec prawa okaże się nawet że inwestor ponosi odpowiedzialność za opóźnienie inwestycji, może nawet celowe niekorzystne sformułowanie umowy itp. zostaną nałożone na niego spore i należne kary i co jeśli zgłosi on np. upadłość. A może po prostu zlecić jakiejś firmie prawniczej wybadanie sytuacji w jakiej jest inwestor i poprosić o porade jak sobie w tej sytuacji radzić. Dziękujemy za informacje. Jesteśmy za tym żeby się spotkać, nawet bez inwesora i pani Wabnić za to może z prawnikiem.
krysikon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 15, 2008 18:13
Posty: 14
Skąd: Gdańsk Wrzszcz

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 11:11    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

1. Inwestor udostępnił swój nr telefonu więc każdy ma z nim taką samą mozliwość kontaktu.
2. Droga nie może być dokończona bo płot sąsiedniej wspólnoty stoi na "naszym" terenie. Wspólnota nie chce się wycofać. Sprawa wymaga żmudnego, urzędowego wyjaśnienia. Inwestor się tym zajmuje.
3. Prąd nie jest podłączony, a właściwie przełączony z budowlanego na zwykłe użytkowe przyłącze podobno (wg oceny inwestora) z winy ENERGII. "Energa" obiecuje i nie dotrzymuje terminu realizacji. Z transformatora zrezygnowano. Jeśli ktoś ma możliwość zaktywizowania ENERGII (firmy) to by było bardzo istotne.
4. Istotne byłyby także dobre relacje z Urzędem Miejskim - Wydział Skarbu i Wydział Geodezji w sprawie granic działek na których powstaje WILLA WAJDELOTY
5. Pracownicy wykonawcy raz pracują, raz nie, raz jest ich więcej, raz mniej. Przesuwa ich nieustannie, bo prowadzi kilka inwestycji jednocześnie. Odnoszę wrażenie, że to nie kierownik budowy jest atakowany, lecz właśnie wykonawca. Osobiście negatywnie oceniam jakość pracy robotników, których oferuje dla tej inwestycji wykonawca. Będąc często na budowie widzę powolne tempo, kiepską jakość, bałagan, brak poszanowania materiałów. Między innymi dlatego może brakować pieniędzy, że materiał za nie kupowany jest marnotrawiony. To widać gołym okiem.
6. Są osoby które zapłaciły ostatnią transzę. Wiem o 3.
7. Jeśli ktoś może "popchnąć" sprzedaż mieszkań to fantastycznie. Obawiam się, że przyszedł taki moment kiedy inwestor znów zachwiał się finansowo.
kasiakoza 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 10, 2008 10:16
Posty: 19
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 12:05    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

poprzednie spotkanie z inwestorem odbyło się, bo zrobiłam w Oberhausie awanturę.
a na pierwsze słowa inwestora, że spotkanie jest z jego inicjatywy parsknęłam śmiechem.
ale chyba nikt tego nie zauważył. proponuję ponowne spotkanie.
zadzwońmy wszyscy w tej sprawie do p. Wabnic. ale proszę nie słuchajmy jego
wywodów tylko włączmy się w rozmowę, w dyskusję na zasadzie co my możemy zrobić,
aby wyprowadzić sytuację na prostą. jestem też za przyprowadzeniem prawnika na zebranie.

1. jestem za wstrzymaniem się z drogi sądowej- to nie przyspieszy odbioru a jedynie pogorszy naszą sytuację
2. inwestor nie chce na siłę przesuwać płotu. sam się nie przesunie, nikt z urzędu też nie przyjdzie,
poszkodowana wspólnota tego nie zrobi. może przekonać inwestora aby jednak go
przesunął a jak nie to opłacić pracowników na budowie i zrobić to po cichu?
wg papierów teren jest naszą własnością i nic nam nie zrobią- można tę kwestię poruszyć na spotkaniu.
3. ile mieszkań zostało jeszcze do sprzedania? czy ktoś wie?
4. wiem, że klucze są oddane w ok 10 mieszkaniach. dwa już są zamieszkane.
ja też nie wpłaciłam ostatnich 5%, ale bank wycofał środki i chyba będę musiała
podpisać wniosek o wypłacenie, żeby w ogóle je dostać.
5. mam chody w Urzędzie Miasta ale muszę znać konkrety. w Urzędzie jest cała góra
dokumentów odnośnie tej inwestycji. do tej pory inwestor nie chciał pomocy.
13337340
siedem_a 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Paź 28, 2008 14:31
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 14:42    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

Witam

Myślę, że najważniejsze że wszystko pomału posuwa się do przodu. Jeszcze kluczy nie odebrałem, a za całość zapłaciłem już pół roku temu. Strasznie irytuje mnie, że zapłaciłem prawie pół miliona za "towar" którego nie moge odebrać, a sprzedajacy nie szanuje mojej osoby przez brak jakiejkolwiek rzetelnej informacji. Cała sytuacja powoduje niepotrzebny stres, a brak uzasadnienia niedotrzymania kolejnego terminu potęguje wszystko.
magda2209 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Wto Cze 17, 2008 18:35
Posty: 7
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 21:03    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

ja równiez zapłaciłam całość pół roku temu, myślę, ze jeśli ludzie zapłaciliby ostatnią transze to na pewno by przyspieszylo budowę i szybciej moglibysmy liczyc na odbior mieszkań, a przecież na tym nam najbardziej w tej chwili zależy.
Jeśli chodzi o płot inwestor go nie przesunie, bo nie chce byc pozniej po sądach ciagany,kieronik budowy też go nie tknie.
dzis rozmawailam z inwestorem na temat prądu, dalej nic konkretnego nie wiadomo, ale to wg niego kwestia dni.
Na drogę sądową bym nie wchodziła bo mysle,ze to tylko by pogorszyło sytuacje, jak na razie inwestor ode mnie tel odbiera(a dzwonie codziennie), o wszystkim opowiada, wiec nie do końca chowa głowe w piasek.
Kasiu moze ty znów zorganizujesz spotkanie w ober-hausie?juz masz wprawe Smile
egzekutor 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Maj 06, 2008 8:08
Posty: 7
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 8:14    Temat postu: Re: Witam państwa

katpalwyz napisał:
Witam wszystkich przyszlych mieszkancow Willy Wajdeloty.

Gdyby nie wygral zdrowy rozsadek tez w tej chwili borykalibysmy sie z mezem z problemami, ktore Panstwo posiadaja. Chyba juz nawet ponad rok temu, szukajac nowego mieszkania i chodzac po roznych biurach nieruchomosci, znalezlismy w OberHausie ulotke o Willi. Poniewaz uwilbiamy Wrzeszcz i szukalismy duzego mieszkania od razu spodobala sie nam ta oferta. Nowe mieszkanie, pieknie wygladajacy budynek, w bliskiej okolicy klimatycznej ulicy Wajdeloty - bylismy zachwyceni. Szybko poprosilismy o umowe, ponaglani przez p. Wabnic, ze juz jest kilka innych osob na pozostale, jak mowila wtedy 2 mieszkania, wiec musielismy sie szybko decydowac. Dodatkowo zachecal nas fakt, iz jedno z tych dwoch wolnych mieszkan, z reszta to na ktore juz sie praktycznie zdecydowalismy, sasiadowalo z mieszkaniem, ktore (nie wiem czy to prawda, ale tak wtedy bylismy informowani przez ta pania) zakupila juz pani Wabnic. Szybko zaczelismy analizowac nasze finanse, wnieslismy wniosek o kredyt do banku.. Umowa szybko poszla do kolegi - prawnika, aby ja sprawdzil i tu zaczely sie schody. Okazalo sie, ze ze zdrowym rozsadkiem i jakimikolwiek prawami nas jako kupujacych nie miala nic wspolnego. Oto nieliczne, z tych ktore pamietam, zapisow, ktore byly wystarczajacym powodem do tego, by bac sie podpisywac umowe: w umowie nie bylo wpisane pozwolenie na budowe (bedace podstawa do tego, aby w ogole mozna bylo rozpoczac sprzedaz mieszkan), stan wykonczenia w bardzo niskim standardzie, z umowy wynikalo, ze wszystko co na zewnatrz Willi - zasadzenie traw, krzewow i drzew mialo isc z pieniedzy mieszkancow, umowa nie gwarantowala zwrotu czesci pieniedzy w przypadku gdyby obmiar po wykonczeniu byl mniejszy niz w umowie, inwestor zastrzegl sobie iz przez pierwszy rok bedzie administrowal Willa, a przede wszystkim skadaliczny byl zapis o odsetkach za opoznienie inwestora 0,005%/dzien, kiedy my, jako kupujacy, musielibysmy zaplacic wyzsze niz inwestor odsetki za kazdy dzien zwloki w platnosciach. Jednak nabardziej bezczelnym zapisem w umowie bylo to, iz inwestor moze w kazdej chwili odstapic od umowy oddajac nam pieniadze z jakimis smiesznymi odsetkami, bez podania przyczyny rozwiazania umowy!!!! To bylo najbardziej ryzykowne dla nas kupujacych. Bo przeciez w kazdfej chwili mogli sie znalezc ludzie ktorzy chcuieliby zaplacic chocby 50zl wiecej za metr to inwestor moglby nam od razu podziekowac, bo np ci nowi mogliby zaplacic calosc od razu - to bylo zbyt duze ryzyko. Bylo jeszcze wiele, niekorzystnych dla kupujacych zapisow, ale nie jestem sobie ich teraz w stanie przypomniec. Poczatkowo dodatkowo zachecil nas fakt, iz mieskzanie ktorym bylismy zainteresowani mialo posiadac strych do wlasnej adaptacji - jakiez bylo nasze zdziwienie gdy w umowie mialo ono taka wysokosc, ze w jego najwyzszym punkcie moglbym nie moc sie wyprostowac.. Pani Wabnic tlumaczyla, ze w umowie tego nie ma, ale potem jakos napewno da rade dogadac sie z inwestorem i podwyzszy on strych do `ludzkich` wysokosci tak by mozna bylo tam zrobic dodatkowy pokoj. Pani twierdzila, iz posiadajac mieszkanie za sciana ma pewnosc, ze da sie tak zrobic, ale czy rzeczywiscie p. Wabnic myslala, ze uwierzymy, iz inwestor sam za darmo dolozy materialow, zaplaci pracownikom tylko po to bym ja z mezem miala satysfakcjonujacej mnie wysokosci strych??!! Po otrzymaniu tych informacji, a przede wszystkim tych od zaprzyjaznionego prawnika niezwlocznie udalismy sie do pani Wabnic. Ta najpierw probowala nam troche zaszantazowac mowiac, ze juz sprzedala przedostatnie mieszkanie, a na `nasze`, ostatnie, znalazl sie juz inny kupiec, wiec musimy szybko sie decydowac. Ale chyba potem poszla po rozum do glowy i powiedziala, ze jesli tak bardzo nam na tym zalezy to, nie moze nam podac bezposredniego kontaktu do inwestora, ale moze ona sie z nim skontaktowac i porozmawiac czy mozemy naniesc jakies poprawki na umowe, poniewaz obecna nie jest dla nas do zaakceptowania, ale mimo wszystko jestesmy nadal zainteresowani mieszkaniem. Pani Wabnic nie odzywala sie ponad tydzien - twierdzila, ze inwestor wyjechal, ze nie mogla sie dodzwonic i takie tam. Kiedy jednak moj maz podirytowany ta cala `spychologia` wybral sie do biura OberHausa pani nagle polaczyla sie z inwestorem i powiedziala, ze wysle mu umowe i gdy on sie zdecyduje da nam znac. Oczywiscie minelo znow kilka kolejnych dni ciszy, wiec w tym momencie kategorycznie zarzadalismy bezposredniego numeru do inwestora - nie obylo sie bez problemow, ale zdobylismy go. Inwestor powiedzial, ze nie ma mozliwosci zmiany umowy, wiec podziekowalismy. Najwyrazniej nie mogl zrezygnowac ze swobody, ktora dawala mu obecna, nie poprawiona, forma umowy. Przeanalizowalismy ile bysmy musieli zaryzykowac - trzeba by bylo od razu sprzedac mieszkanie - nasza jedyna nieruchomosc, jedyny wlasny kat (oczywiscie pani Wabnic chciala nam od razu szukac kupcow), ze musielibysmy wynajmowac mieszkanie, ze odbior moglby sie przesuwac w nieskonczonosc (wlasciwie z praktycznie nic nie znaczacymi odsetkami od inwestora - wiecej wyniosloby nas dodatkowe oprocentowanie kredytu za opoznienie z zalozeniem ksiegi i wpisem do hipoteki), a to dodatkowo powodowaloby nieprzewidziane koszty wynajmu na kolejne miesiace no i ten zapis, ze inwestor w kazdej chwili moze odstapic od umowy bez podania przyczyny - a gdyby nagle ceny poszly jeszcze w gore i bardziej oplacaloby sie inwestorowi odstapic od umowy i sprzedac komus innemu?? Wybudowalby sie za nasze pieniadze, a potem dal nam pieniadze za ktore nie splacilibysmy juz kredytu i nie kupili mieszkania takiego jak mielismy, bo nie byloby nas juz na nie stac po podniesieniu cen na rynku??

Przeczytalam Panstwa wszystkie posty dotyczace Willi Wajdeloty i wspolczuje, iz inwerstor zeruje na Panstwa wierze w to, iz bedzie postepowal zgodnie z ogolno pojetymi zasadami wywiazywania sie z terminow i danego slowa. Ten pan powinien sie cieszyc, ze nie zamieszkalismy tam z mezem, bo jako pierwsi zlozylibysmy pozew w sadzie.

Aby na koniec bylo bardziej optymistycznie zycze Panstwu, abyscie jak najszybciej zamieszkali w swoich wymarzonych mieszkaniach i aby Willa Wajdeloty wygladala wtedy tak pieknie jak na folderach ktore rozdawala `przemila` pani Wabnic.

Jezeli ktos z Panstwa bedzie chcial uzyskac jeszcze jakies dodatkowe informacje ode mnie to prosze na `pm`.

Pozdrawiam i zycze duzo radosci z mieszkania we Wrzeszczu, bo to piekna dzielnica, klimatyczna dzielnica z dusza..


Tacy "optymiści" nigdy nic nie osiągają, bo boją się ryzyka. Hyhy
krysikon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 15, 2008 18:13
Posty: 14
Skąd: Gdańsk Wrzszcz

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 11:03    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

1. Mam konkretną i wiarygodną informację: przetarg na wykonanie przyłącza nie udał się i dlatego jest opóźnienie z prądem. Problem leży po stronie ENERGII, ale już to mają pod kontrolą. NAJPÓŹNIEJ do 15 grudnia 2008 będzie załatwiona sprawa dostawy prądu i przyłącza. Inwestor nie miał wpływu na taki przebieg sprawy.
2. Firma wykonująca drogę ocenia, że ma do wykonania prace na około tydzień. Pracują systematycznie.
3. Wpłaty innych mieszkańców (ostatnie transze) mogłyby pomóc i przyspieszyć zakończenie przygotowań do odbioru technicznego.
P.S.
Chociaż czasem dopada mnie obawa, że źle wybrałam, to jednak częściej mam ochotę wspierać duchowo i organizacyjnie tę inwestycję i to nie tylko dlatego, że mam w niej spory udział finansowy. Uważam, że to fajne miejsce, nietypowy jak na dzisiejsze czasy projekt budynku i ... chyba fajni ludzie się wokół WILLI WAJDELOTY skupili. To się jeszcze okaże, ale póki co czuje się dobrą energię. Pozdrawiam.
siedem_a 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Paź 28, 2008 14:31
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 12:52    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

Byłem dzisiaj na budowie, ciężko nazwać to budową ponieważ wszystko jest już zrobione i trwają kosmetyczne prace wykończeniowe. Patrząc na zmiany jakie następują z dnia na dzień to podejrzewam, że wszystko gotowe będzie najpóźniej do końca listopada. Pozostanie tylko płot, windy i balustrady na balkonach.

Dlatego apeluje do osób, które nie zapłaciły ostatniej transzy, aby pojechały na budowę i same stwierdziły, że budowa prawie zakończona i spokojnie można przelać pieniądze co przyczyni się do szybszego montażu wind i balustrad.
magda2209 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Wto Cze 17, 2008 18:35
Posty: 7
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 20:14    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

Ja rowniez apeluje o zapłacenie ostatniej transzy!!!dzis rozmawialam z Panem, ktory montuje balustrady na klatkach i pytalam kiedy beda balustrady na balkony powiedzial ze zlecenie jest, ale producja wstrzymana ze wzgledu na brak zaliczki ze strony inwestora,
rozmawialam wczoraj z inwestorem na temat podlaczenia pradu, podobno 12.11 zaczynaja klasc okablowanie i potrwa to ok 3 dni
kafle nadal klada tylko 2 osoby, moim zdaniem nie ma mozliwosci zeby skonczyli w tym roku, choc kierownik budowy mowi ze jak pzyjdzie snieg to tunele beda budowac Laughing
kostka juz praktycznie zakończona
pozdrawiam
kasiakoza 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 10, 2008 10:16
Posty: 19
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 16:27    Temat postu: sąsiedzi!-musimy działać razem

proszę państwa!
przenosimy nasze rozważania na maile prywatne- tą drogą możemy zebrać wszystkich sąsiadów i wspólnie zareagować.
dziś otrzymaliśmy już pierwsze maile w tej sprawie.
jeżeli ktoś z państwa nie otrzymał dziś maili proszę o podesłanie swoich adresów mailowych a podeślę
naszą korespondencję oraz dołączę wasze maile do listy mieszkańców.
mój adres: koooza@op.pl
pozdrawiam
13337340
katpalwyz 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Paź 04, 2008 2:02
Posty: 3
Skąd: Danzig-Langfuhr

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 16:56    Temat postu: Re: Witam państwa

egzekutor napisał:


Tacy "optymiści" nigdy nic nie osiągają, bo boją się ryzyka. Hyhy


Prosze Pana, gdybym byla niedoinfromowana to jeszcze jakos bym przymknela oko na to co Pan pisze, ale w sytuacji kiedy wiedzialam z czym wiaze sie podpisanie umowy to nie byloby to ryzyko tylko glupota (!!!) Nie naleze do najbogatszych osob, ale nawet gdybym taka byla niezaiwestowalabym 0,5mln zl w cos tak niepewnego. Od samego poczatku sprawa nie wygladala za dobrze i nie dawala przyszlym mieszkancom zbyt duzych praw. Niestety najgorszym punktem umowy bylo zdanie brzmiace mniej wiecej tak: "Warunki umowy zostaly uzgodnione z kazdym kupujacym indywidualnie" i mimo, iz Panstwo tego nie zrobili kazdy adwokat Wam powie, ze Wasze szanse na egzekwowanie zmiany czegokolwiek w umowie co jest nawet niezgodne z prawem w chwili podpisania umowy zmalaly prawie do zera.

I powiem Panu jeszcze, ze ani przez chwile nie zalowalam decyzji o rezygnacji z mieszkania w Willi Wajdeloty. Dzieki temu mieszkam teraz w 100m-owym mieszkaniu (kosztowalo mnie ono tyle samo co 60m2 mieszkania w Willi + poddasze 30m2 bez okien i watpliwej wysokosci) w starej, pieknej, wrzeszczanskiej willi w pieknej, cichej, zielonej okolicy, skomunikowanej kilka razy lepiej niz Panstwa. Posiadam dodatkowo garaz, piwnice o pow. 40m2 i wspolny strych na ktorym moge np. suszyc pranie, a dodatkjowo niski czynsz. Dzieki temu nie musialam wynajmowac mieszkania przez 1,5 roku (musialabym stare sprzedac od razu by podpisac umowe na Wille Wajdeloty co wiazalo sie z wynajmem innego lokalu na caly okres do wprowadzenia sie do Willi) i nie musialam placic przez 1,5 roku placic bankowi dodatkowych odsetek za brak wpisu do ksiegi co wiazalo sie z dodatkowymi, niemalymi kosztami.

Wiec ani przez chwile nie zalowalam iz nie podjelam `ryzyka` o ktorym Pan mowi, ale mam nadzieje, ze Pan jest zadowolony.

A co do Energii to powiem Panstwu iz inwestor, wg mojej wiedzy, wprowadza Was w blad. Energa ma obowiazek przelaczyc energie elektr. z budowlanej na zwykla dopiero po odbiorze budynku przez inspektora budowlanego. I wg mojej wiedzy te dokumenty powinny byc dostarczone przez inwestora do Energii co skutowaloby dopiero wlasnie w tej chwili ptrzeloczeniem z pradu budowlanego na `normalny`. A jesli takiego odbioru nie ma to niestety nie uzyskaja tego Panstwo inna droga.

Co do plotu i tym samym dzialki to oczywiscie nadal jest to wina inwestora, poniewaz do jego obowiazkow nalezy pilnowanie i czuwanie nad tym czy na budowie jest wszystko w porzadku, bo przeciez w tym momencie czym rozniloby sie to od sterowania wszystkim mail`ami np. z Wysp Kanaryjskich? Ekipa zle pracuje? Zatrudnia sie inna. Cos jest nie tak z sasiednim plotem? Reaguje sie od razu, a nie czeka do ostatniej chwili wiedzac, ze sprawy urzedowe musza zawsze swoje `odlezec` na biurku. W tym wszystkim zawinil inwestor, nikt inny.

A jesli chodzi o Panstwa ostatnie transze, to inwestor, ktory, jak czytalam w ktoryms z wczesniejszych postow, zainkasowal za wszystkie lokale 9mln zl nie moze powiedziec, ze nie ma pieniedzy na wykonczenie, bo czeka na ostatnie pieniadze od Panstwa. Chyba nikt nie wierzy w to, iz nic na tym nie zarobil, jest `na minusie` i musi sie posilkowac ostatnimi transzami, ktore ma od Panstwa dostac?

Jesli moge cos doradzic to prosze na nastepne spotkanie wybrac sie z prawnikiem, ktory poznawszy wczesniej doglebnie Panstwa sytuacje bedzie reprezentowal Panstwa stanowisko. Panstwo nie musicie posiadac wiedzy prawniczej, a przeciez posiadanie swojego przedstawiciela nie wiaze sie od razu z wystapieniem na droge sadowo co niestety, jak juz Panstwo wczesniej pisaliscie skutkowaloby spowolnieniem prac na budowie.

Oczywoiscie nadal Panstwu kibicuje i zycze aby wreszcie, w najblizszym czasie mogli Panstwo zamieszkac w swoim upragnionym `M` na Bialej.
krysikon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 15, 2008 18:13
Posty: 14
Skąd: Gdańsk Wrzszcz

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:45    Temat postu: cd

Jak na zadowoloną osobę z własnych inwestycji to dośc aktywnie uczestniczysz w naszym forum... Ja sprzedałam mieszkanie w starej wrzeszczańskiej kamienicy. Nie dałabym rady uczestniczyc finansowo w demontażu i wymianie dachu, wymianie wszystkich instalacji, umocnieniu fundamentów (bo już wiadomo, że budynek pęka), nowej elewacji. Nie mówiąc o braku możliwości rozliczania się za faktycznie zużyte ciepło. Stare kamienice są piękne, mają klimat, ale dadzą im radę młodzi i bogaci.Jeśli oczywiście mają na to ochotę. Na razie nie będziemy Wam kibicowac, bo mamy trochę problemów z naszą "Willą Wajdeloty", ale jak się z nimi uporamy to będziemy Was wspierac.
Pozdrawiam
willus 
   

Nowy na forum


Wiek: 57
Dołączył: Pią Lis 14, 2008 11:14
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 10:07    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

oj widzę, że ktoś chce kupić mieszkanko w naszej willi i tanimi sztuczkami próbuje sprowokować okazję Smile
siedem_a 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Paź 28, 2008 14:31
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 12:39    Temat postu: Re: opźnienie odbioru lokali

http://mapa.gdansk.gda.pl/server/arcgisoutput/_ags_map9a3052c6931b43cf8eb68158b465ac14.jpg

Aktualnie inwestycja jest na działkach:

766/5
766/3
766/4
496/1
500/3
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama